preloader
Scroll to top
Arona

Arona

Dizajni

Individual per te gjithe ju!

Arona eshte krijuar qe te ju pershatet te gjith juve qe keni vetebesimin te provoni diqka me ndryshe.

Detajet e ekuilibruara,jane formuar qe te funksionojne per çdo shije.

Dizajni i jashtem

Besimi nje pike e forte!

Me vetebesimin qe ju ofron Arona, ky si pike frontale jane dritat Led,te cilat jane opsionale, ju bene qe edhe ju te shihni me mire,nga brenda e poashtu edhe te tjeret te ju shohin.

Ngjyrat

Zgjedheni ate cfare instikti juaj thote!

Arona ju ofron mundesi te kombinimit nga 9 ngjyra, ku ekzistojne kombinime 2 ngjyreshe

Stili dhe pershtatja!

Pavaresisht ku jeni Arona pershatet!

Me nje dizajn te persosur, arona le pershtyje ngado qe shkon, duke filluar nga stili pjeses e jashtme te vetures, me disqe alumini 18inch, e deri te detajet e argjendit ne pjesen e pasme, te rrethuara me dekore ne ngjyre te zeze, dhe si opsion shtese, linjat e led dritave ne pragun e deres me mbishkrimin e modelit ne metal argjendi.

 

Disqet e aluminit

Ju mund te zgjedhni preferencen tuaj per disqet e aluminit duke filluar nga 16inch e deri tek 18inch per nje dukje me sportive.

Page-6-Image-8
Page-6-Image-9

Ndriçimi i ambientit

Atmosfera qe krijoni per veten tuaj!

Ju mund ta tregoni stilin tuaj edhe nga perzgjedhja e ndriqmit te ambientit ne seat arona

Bagazhi

Arona si kategori e re e Suv nga seat ofron nje bagazh i cili eshte relativishte i mjaftueshem per nje famlje, me kapacitet 400L, te shfrytezuar ne menyren me te mire te mundshme

Pjesa e brendshme

Thjeshte e perkryer!

Arona ofron nje interier jashtezakonishte te punuar me materiale cilesore dhe me dizajn bashkohor.njekohesisht me hapesire dhe digjitalizim.Si opsione te para mund te gjeni panelin digjital dhe sistemin e navigimit,e qe ne vete permban edhe kontektimin me telefonin e menqur dhe shkembimin e informatave. Keto 2 elemente i japin freskine e veqante interierit te vetures,te cilet jane opsionale tek arona.

Detaj tjeter me rendsi tek interieri i arones, jane uleset te punuara nga materialet te pelhures, qe i japin butesi dhe rehati gjate vozitjes,

Page-9-Image-13
Page-8-Image-11
Teknologjia

Ekrani me prekje 8inch

Si funksion i teknologjise bashkekohohre ne arona gjejme sistemin e radios dhe navigacionit me prekje te ndjeshme, i cili po ashtu ne vete ka edhe funksione te tjera si seat full link apple car play dhe andoid auto, si dhe funksionin e zerit, apo siq njihet voice control.

Pjesa e brendshme

Cdo gje e lehte dhe e sakte!

Ne pjesen e konsoles se vozitesit, qdo gje eshte e perqendruar ne ate menyre qe te jete lehte perdorshme dhe njekohsisht te kete qasje te lehte, ne menyre qe te mos shkaktoj habi per shoferin ose pasagjeret ne veture,

Vozisni si te doni!

Arona ju ofron mundesine qe te keni edhe profilin e vozitjes, pra te pershtatni menyren se si deshironi te vozitni, dhe arona menjeher do ju pershtatet juve.

Siguria

Ne aspektin e sigurise nuk mungojne elementet e sistemeve te fundit, nder to eshte ndihmesi i kendit te vdekur ose blind spot.
E bashkangjitur me kete eshte edhe ACC apo radari detektues per mbajte te distances,

Karakteristikat e sigurise

Si karakteristika te sigurise perfshihet asistenca gjate parkimit, e e cila ka ne vete edhe frenimin emergjent ne rast se sensori detekton ndonje objekt afer vetures,

Frenimi i aksidentit

Ky lloj frenimi ka efektin e tij ne rastin me te keq te mundshem te aksidentit, dhe mban frenat e bllokuar qe te mos ndodh nje perplasje e dyte.

Detektimi i lodhjes

Seat e ka menduar per ju, nese vozisni per nje periudh te caktuar pa u ndalur, ne kompjuterin e panelit do te ju jepet nje informacion qe eshte koha per te pushuar.

Asistena per ngjitje!

Me asisitenen per ngjitje nuk ka problem tereni, e as nuk duhet te beni asgje shtese, vetem lini te aktivizuar butonin per Autohold, dhe ne qdo lloj tereni arona nuk e ka problem te filloj ecjen perpara

Kamera e pasme!

Nje parkim elegant i ka hije Arones!

Kombinimi i asistences se parkimit dhe kameres se pasme e bejne mjafte te lehte per ju qe te parkoni veturen tuaj ne menyren me te mire te mundshme pa ndonje stres.

Ju lutemi te konultoheni me shitësin për konfigurim dhe kalkulimin final për veturën.

Më poshtë mundeni të shkarkoni çmimoren.